RDV History

RDV History, to unikalna możliwość odtworzenia miejsc historycznych i doświadczenia ich atmosfery.

 

Celem projektu RDV HISTORY jest przywracanie do życia i pokazywanie miejsc historycznych ważnych dla Polski oraz zamieszkujących ją grup etnicznych i religijnych. Dzięki wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości możemy to robić podkreślając ich oryginalny kształt i nierzadko już zapomniany klimat.

palac_saski

Wiemy, że możliwość ‘poczucia’ miejsca oraz emocji z nim związanych potęguje doświadczenia. Fakt autentycznych opowieści oraz przekazów, które współtworzą wizualizacje miejsc historycznych wzmacnia efekt. A za opowieściami zawsze kryją się prawdziwe emocje, radości i dramaty ludzi, powody do smutku i dumy dla całych pokoleń. Podejmowane przez nas działania mają również na celu kształtowanie postaw patriotycznych i edukację historyczną, przede wszystkim młodych ludzi. Chcemy utrwalać na zawsze chwile, które z każdym dniem tracą ostrość i umykają pamięci!

 


Jesteś prywatnym inwestorem, pasjonatem przeszłości, konserwatorem zabytków, przedstawicielem organizacji pozarządowej, rządu lub grup społecznych, i dążysz do odtworzenia lub zachowania w pamięci ważnych miejsc historycznych?

Nasze rozwiązanie stworzyliśmy właśnie z myślą o Twoich potrzebach!


 

Historyczna rola kanałów w trakcie Powstania WarszawskiegoReplika_kanału_Antresola_Muzeum_Powstania_Warszawskiego_2S

 

Zamknij oczy i przenieś się w czasie. Razem z oddziałem harcerzy dotarliście do włazu kanalizacyjnego. W oddali słychać strzały i wybuchy granatów. Ziemia drży od ciężaru czołgów przemierzających ulice Starego Miasta. Pomimo strachu i obaw wiecie co robić, działacie sprawnie. Jeśli niemieccy żołnierze się zorientują, to czeka was pewna śmierć. Wróg jest tuż za rogiem! Wola przeżycia i adrenalina pchają Cię do przodu. Z pewnym trudem otwieracie właz i jeden po drugim zanurzacie się w mroku kanałów…

W 1944 r., w momencie wybuchu Powstania, które w założeniu miało trwać 3-4 dni, nie zastanawiano się nad użytecznością kanałów pod miastem. Z czasem sieć kanałów była wykorzystywana do łączności, transportu broni i amunicji, a następnie ewakuacji znacznych sił powstańczych z upadających dzielnic.

Chcesz poczuć się przez chwilę jak powstańcy warszawscy? Poczuć przeszywający dreszcz i adrenalinę, przemierzając otchłań mrocznych tuneli? Może chcesz odkryć ich tajemnice?

Doskonale, bo my chcemy zabrać Ciebie w każde takie miejsce! Poprowadzić korytarzami kopalni soli w Wieliczce w towarzyszącym poczuciu niepewności, chłodu, mistycznej aury jaka z niej bije. Pokazać majestat i piękno Pałacu Saskiego, abyś mógł doświadczyć czemu stał się symbolem pamięci narodowej i wolności Polaków. Widzimy wiele obiektów, które zasługują na przywrócenie do życia!

Chętnie się dowiemy, o jakim miejscu teraz myślisz Ty!

 

Zapytaj o możliwość stworzenia wizualizacji miejsca bądź idei, które są ważne dla Ciebie!
Przejdź do sekcji ‚Kontakt’