Real Dream Vision

Instalacje artystyczne

Atrakcje tematyczne do parków rozrywki, eksponaty do muzeów, multimedialne instalacje artystyczne łączące różne dziedziny sztuki – kreatywność nie zna granic. Najważniejszy jest pomysł i historia, którą chcemy przekazać. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie. Zaczynamy od ustalenia kluczowych założeń dla całego przedsięwzięcia. Następnie tworzymy koncepcję posługując się szkicami, modelami 3D i fizycznymi prototypami, makietami. Prowadzimy projekt na każdym etapie sprawując nadzór autorski. Współpracujemy z architektami, konstruktorami czy rzemieślnikami na etapie wykonawczym.

Plany i atrakcje do parków rozrywki

Legendarna osada

Projekt zawiera plan całego grodu oraz projekty poszczególnych budowli. Są to budowle drewniane w konstrukcji tradycyjnej, stylizowane na artefakty z czasów dawnych Słowian. Osada jest w trakcie realizacji przez inwestora.

Kurhan

Kurhan to słowiański grobowiec w formie budowli ziemnej obłożonej kamieniem. Obiekt jest zaprojektowany tak, aby wpisywał się w krajobraz. Spiralnie poprowadzona ścieżka prowadzi na taras widokowy. Kurhanu strzeże rząd idoli słowiańskich wyrzeźbionych w drewnie. Kurhan jest obiektem z zasady niedostępnym dla ludzi. Komnata znajdująca się w nasypie sprawia wrażenie sekretnej, kamiennej groty, do której utworzone zostało wejście. W środku znajduje się posąg bohatera oraz artefakty związane z jego ziemskim życiem. Świecące w ciemnościach malowidła ścienne przypominają o wszechobecnej magii.

Rzeźby, eksponaty, konstrukcje

Statek - Pałac

Ta monumentalna konstrukcja przypominająca kształtem statek oraz ciało ryby, to zgodnie z koncepcją parku - magiczny pałac. Obiekt mieści w sobie różnorodne atrakcje i stanowi centrum wydarzeń parku. Zjazd z burty zjeżdżalnią, pokaz Mappingu 3D na żaglach czy kino plenerowe, zjazd tyrolski z masztu - to tylko kilka z wielu sposobów eksploracji tego obiektu. Pośrodku mierzącego ok. 45 m długości “kadłuba” statku znajduje się wieża z kaskadowym wodospadem. Ze znajdującego się na wysokości ok. 16 m tarasu rozpościera się widok na cały park.

Drzewo życzeń

Drzewo życzeń to kluczowy element autorskiej baśni, utworzonej na potrzeby projektowanego Parku Rozrywki i Edukacji. Stalowa rzeźba potężnego dębu, o wysokości 7,5 m była nie lada wyzwaniem pod względem konstrukcyjnym. Integralnymi elementami tej atrakcji będzie oświetlenie oraz nagłośnienie.

Leśne duszki

Rzeźby przedstawiające leśne duszki stanowią element plenerowej atrakcji. Każda postać - rzeźba, została wykonana na bazie stalowego szkieletu pokrytego warstwą cementu i finalnie pomalowana oraz zaimpregnowana, tworząc unikalny panteon leśnych stworzeń rodem ze starosłowiańskich podań.